Explore UtrechtOnze stad, Jouw avontuur

De Veilinghaven is verrijkt met de komst van een nieuw restaurant: Fico Urban Italian. Het dreamteam achter het prachtige WT Urban Kitchen vonden het tijd voor een nieuw avontuur en besloten om het restaurant ‘De Veiling’, na jarenlange dienst, om te toveren tot een prachtige oase. Op de eerste avond mochten we en een aantal andere uitgenodigden kennis komen maken met Fico.

Dineren bij Fico aan de Veilinghaven

Vanuit de verte schijnt het warme licht vanuit het restaurant ons tegemoet, we weten daardoor precies waar we moeten zijn. Aangekomen bij de ingang is het een korte en steile klim naar boven. Eenmaal aangekomen op de eerste verdieping zijn we blij verrast. De sfeer zit er al goed in; de wijn vloeit rijkelijk en mooie gerechten worden geserveerd. We weten het meteen: dit wordt een top avond! Bij Fico Urban Italian is het amore a prima vista.

Italiaanse allure bij Fico

Het interieur van Fico Urban Italian is, ondanks wat de naam doet vermoeden, alles behalve urban. Daar waar WT Urban Kitchen vooral minimalistisch is ingericht, is er bij Fico gekozen voor een Italiaanse allure. Donker maar toch warm hout vormt het canvas van het interieur met als speciale twist een geweldig diepgroen jungle behang en kekke lampjes voor sfeerverlichting. De zachtroze fluwelen stoelen zorgen voor een verleidelijke en vrouwelijke touch in het iets donkere interieur. We zijn verliefd!

Het menu

Bij Fico is de keus vrij simpel! Geen gedoe maar een keuze uit een menu van vier-, vijf- of zes gangen. Wil je vlees, vis of vega? Op de kaart staat voor ieder wat wils. Afsluiten doe je met een zoet of hartig dessert. Natuurlijk staan er ook prachtige, bijpassende Italiaanse wijnen op de wijnkaart.

Genieten van zes gangen

We nemen plaats aan de grote ronde tafel en vrij snel verschijnen twee amuses en lekker brood met vijgenboter op tafel. Daarbij wordt een heerlijke spumante brut van Cincinatto geschonken. Na enige uitleg over het menu kiezen we zonder twijfel het zes-gangen diner, inclusief wijnarrangement. Terwijl we uitleg krijgen over de tweede wijn van de avond, een frisse Soave met fijne aroma’s, is het tijd voor het eerste gerecht van zes gangen. Op tafel wordt een gerecht geserveerd van gefileerd kalfsvlees met Cevennes ui, schorseneer en appel. Het gerecht is simpel en zacht van smaak, prima om mee te beginnen.

Vervolgens worden twee borden risotto met venkel, tallegio en groene asperges op tafel gezet. Een kruidig aroma komt ons tegemoet, maar het gerecht is zacht van smaak. De bijna knapperige asperges zorgen voor een bite in de romige risotto. Comfort food! Hierbij wordt een Grechetto geschonken, een witte wijn met body en zachte tonen van veldbloemen. De Grechetto di Todi bevalt me zo goed dat ik de wijn bij de derde gang doordrink. Ook een prima match met het derde gerecht: ravioli van kingboleet met paddenstoelenpesto!

Als er eend op het menu staat, dan kan ik niet anders dan deze bestellen. Van alle gerechten was de zacht gegaarde eend met aubergine en biet mijn favoriet. De eend was zacht van smaak, boterzacht met een krokante korst en paste erg goed bij de kruidige bieten en aubergine. Bij de eend wordt de Unlitro geschonken, een heerlijke rode wijn met aroma’s van rozen, kruiden en kersen. Het hoofdgerecht van burrata met groene kool, la ratta en snijbonen was de verrassing van de avond. Een fijn en simpel gerecht dat zacht is van smaak en licht op de maag voor een hoofdgerecht. Mijn tafelgenoot genoot van haar rund met caponata, truffel en patisson.

We sluiten allebei af met een dessert. Mijn tafelgenoot kiest voor een goed stuk pecorino gerijpt in hooi met aceto en crumble. Ik ga voor het dessert van pure chocolade met vijgen die op diverse wijzen zijn bereid. Een totaal verrassende keuze voor iemand die totaal niet van vijgen houdt! We dineren nu eenmaal bij Fico (‘Vijgen’ in het Italiaans). Het dessert was absoluut geen teleurstelling! Bij beide desserts dronken we een heerlijk glaasje zoete, rode Italiaanse dessertwijn, die bijna naar port smaakte. De avond was hiermee compleet en na een tijd nakletsen stapten we zeer content op de fiets richting huis. Fino alla prossima volta Fico!

Adres:
Veilinghavenkade 14, 3521 AK – 0303 2966001
Fico Urban Italian is elke dag open van 17.00 tot 00.00
Reserveren kan online ficoutrecht.nl

Foto’s van het interieur en wijn door Lars Verkroost Photography

Wil je op de hoogte blijven van alle nieuwe en toffe hotspots in Utrecht volg Explore Utrecht dan op TwitterInstagram en Facebook.